2011-02-20_BYC_ES_Results_draft_for_checking

Age
Group
    Rank Initial Surname  Club  Qualified for National Finals?
12 Boys Epee  1   L.  JONES   REDHILL & REIGATE  Qualified
12 Boys Epee  2   F.  WHITTAKER   WHITGIFT  Qualified
12 Boys Epee  3   T.  CAMPBELL   WHITGIFT  Qualified
12 Boys Epee  3   J.  HURLEY   WHITGIFT  Qualified
12 Boys Epee  5   P.  BELLMAN   WHITGIFT   
12 Boys Epee  6   T.  ALGAR   WHITGIFT   
14 Boys Epee  1   C.  PRIOR   GRAVESHAM  Qualified
14 Boys Epee  2   L.  TYLER   GRAVESHAM  Qualified
14 Boys Epee  3   J.  FARMER   NEW ASH GREEN  Qualified
14 Boys Epee  3   A.  WHITELAW   ELTHAM COLLEGE  Bye->Qualified
14 Boys Epee  5   M.  TUDDENHAM   CLFS  Qualified
14 Boys Epee  6   A.  FARROW   KING'S   
14 Boys Epee  7   H.  CHEEMA-GRUBB   KCSWHS   
14 Boys Epee  8   K.  O'NEIL   WHITGIFT   
14 Boys Epee  9   C.  TOMLIN   TIGER SWORDS   
14 Boys Epee  10   M.  MULVAGH   CLAREMONT FAN COURT   
14 Boys Epee  11   M.  HONEYMAN   WHITGIFT   
14 Boys Epee  12   S.  SANDEMAN   BISHOP CHALLONER   
14 Boys Epee  13   C.  BRYANT   RGS GUILDFORD   
14 Boys Epee  12   A.  VORONTSOV   WHITGIFT   
14 Boys Epee     A.  HUGHES  Eltham College Bye->Qualified
16 Boys Epee  1   G.  CANAUX   BISHOP CHALLONER  Qualified
16 Boys Epee  2   C.  RIMMER   REDHILL AND REIGATE  Qualified
16 Boys Epee  3   L.  PEPLOW   GUILDFORD  Qualified
16 Boys Epee  3   J.  STUART   REDHILL AND REIGATE  Qualified
16 Boys Epee  5   J.  BARNES   BRIXTON FC  Qualified
16 Boys Epee  6   T.  HYATT   EGHAM   
16 Boys Epee  7   A.  AVIS   GUILDFORD   
16 Boys Epee  8   A.  WILSON   U/A   
16 Boys Epee  9   A.  EDWARDS   REDHILL AND REIGATE   
16 Boys Epee  10   L.  PETTY   REDHILL AND REIGATE   
16 Boys Epee  11   J.  BATHGATE   SUSSEX SCORPIONS   
16 Boys Epee  12   K.  KIM   DULWICH COLLEGE   
16 Boys Epee  13   B.  BUI   ALLEYN'S   
16 Boys Epee  14   S.  PARK   KING'S   
16 Boys Epee  15   F.  LI   KING'S   
16 Boys Epee  16   G.  MUNN   HAVERSTOCK   
16 Boys Epee  17   J.  KERCHHOFF   WHITGIFT   
16 Boys Epee  18   Y.  WU   DULWICH COLLEGE   
16 Boys Epee  19   W.  WONG   KING'S   
16 Boys Epee    H.  NICHOLS  REDHILL AND REIGATE  Bye->Qualified
16 Boys Epee    D.  McGLADE  REDHILL AND REIGATE  Bye->Qualified
18 Boys Epee  1   J.  JOYNER   GRAVESHAM  Bye->Qualified
18 Boys Epee  2   J.  MORRIS   ALDERSHOT  Qualified
18 Boys Epee  3   C.  MAYNARD   EGHAM  Qualified
18 Boys Epee  3   O.  PLUMB   CRAWLEY SWORDS  Qualified
18 Boys Epee  5   J.  STUART   REDHILL AND REIGATE  Qualified
18 Boys Epee  6   P.  BEADLE   CHICHESTER  Qualified
18 Boys Epee  7   C.  BENNETT   RGS GUILDFORD   
18 Boys Epee  8   J.  AU-YEUNG   CLFS   
18 Boys Epee  9   A.  COWAN   TONBRIDGE SCHOOL   
18 Boys Epee  10   N.  MA SIY   KING'S   
18 Boys Epee  11   W.  DOHERTY   RGS GUILDFORD   
18 Boys Epee  12   T.  RUSBRIDGE   CHICHESTER   
18 Boys Epee  13   E.  GROVER   ELTHAM COLLEGE   
18 Boys Epee  14   J.  JOHNSON   KING'S   
18 Boys Epee  15   J.  GALLAGHER   CLFS   
18 Boys Epee  16   J.  HUI   CLFS   
18 Boys Epee  17   J.  DERBYSHIRE   TONBRIDGE SCHOOL   
18 Boys Epee  18   J.  SPEARS   SUSSEX SCORPIONS   
18 Boys Epee    J.  FREWIN  REDHILL AND REIGATE  Bye->Qualified
18 Boys Epee    T.  EDWARDS  REDHILL AND REIGATE  Bye->Qualified
12 Girls Epee  1   C.  SUMMERS   MALVERN  Qualified
12 Girls Epee  2   S.  PATEL   ALDERSHOT  Qualified
12 Girls Epee  3   E.  ELSTUB   CLFS  Qualified
12 Girls Epee  3   G.  PALLAS   KCSWHS  Qualified
12 Girls Epee  5   R.  STEPHENSON   STREATHAM & CLAPHAM HIGH   
12 Girls Epee  6   A.  EDWARDS   REDHILL AND REIGATE   
12 Girls Epee  7   H.  ROBERTSON   STREATHAM & CLAPHAM HIGH   
12 Girls Epee  8   S.  SPICE   CLFS   
12 Girls Epee  9   R.  WHANT   STREATHAM & CLAPHAM HIGH   
12 Girls Epee  10   E.  WILSON   KCSWHS   
12 Girls Epee  11   A.  ADEYINKA   STREATHAM & CLAPHAM HIGH   
12 Girls Epee  12   E.  PARMAR   REDHILL AND REIGATE   
12 Girls Epee  13   O.  BIRCHER   CLFS   
14 Girls Epee  1   J.  LAMBERT   KING'S  Qualified
14 Girls Epee  2   S.  FITZPATRICK   ST PAUL'S GIRLS  Qualified
14 Girls Epee  3   S.  ELSTUB   CLFS  Qualified
14 Girls Epee  3   G.  MACKINLAY   REDHILL & REIGATE  Qualified
14 Girls Epee  5   A.  WILLCOX   CLFS   
  Girls Epee    L.  MORRIS Bye unclaimed  
16 Girls Epee  1   C.  HUTTER   REDHILL AND REIGATE  Qualified
16 Girls Epee  2   G.  FREWIN   REDHILL AND REIGATE  Qualified
16 Girls Epee  3   K.  GRIFFIN   REDHILL AND REIGATE  Qualified
16 Girls Epee  3   E.  IRWIN   REDHILL AND REIGATE  Qualified
16 Girls Epee  5   M.  MACKINLAY   REDHILL AND REIGATE   
16 Girls Epee  6   C.  CAMPBELL   BISHOP CHALLONER   
16 Girls Epee  7   F.  ASTON   BISHOP CHALLONER   
16 Girls Epee  8   I.  HOUSTON   BISHOP CHALLONER   
16 Girls Epee  9   H.  CHEEMA-GRUBB   KCSWHS   
16 Girls Epee  10   W.  KEGAL   ST PAUL'S SCHOOL   
16 Girls Epee  11   N.  BLOOMFIELD   GUILDFORD   
16 Girls Epee    F.  SUMMERS  MALVERN Bye->Qualified
16 Girls Epee    C.  WARDLE  REDHILL & REIGATE  Bye->Qualified
18 Girls Epee  1   T.  CRANK   REDHILL AND REIGATE  Qualified
18 Girls Epee  2   E.  OKWOROBU   BISHOP CHALLONER  Bye->Qualified
18 Girls Epee  3   G.  COUSINS   BISHOP CHALLONER  Qualified
18 Girls Epee  3   S.  SOLOMANS   SUSSEX SCORPIONS  Qualified
18 Girls Epee  5   O.  DOVE   GRAVESHAM  Qualified
12 Boys Sabre  1   N.  ROBINSON   MX FENCING  Qualified
12 Boys Sabre  2   J.  MARTIN   MX FENCING  Qualified
12 Boys Sabre  3   B.  DINES   ELTHAM COLLLEGE  Qualified
12 Boys Sabre  3   T.  HOOD   ELTHAM COLLLEGE  Qualified
12 Boys Sabre  5   R.  BROWN   KCSWHS   
12 Boys Sabre  6   O.  HARPER   MX FENCING   
14 Boys Sabre  1   J.  EDMUNDSON   MX FENCING  Qualified
14 Boys Sabre  2   S.  REDBURN   MX FENCING  Qualified
14 Boys Sabre  3   S.  DACEY   MX FENCING  Qualified
14 Boys Sabre  3   J.  HAWKER   MX FENCING  Bye->Qualified
14 Boys Sabre  5   J.  HILDER   MX FENCING  Qualified
14 Boys Sabre  6   S.  CONNELL   WHITGIFT   
14 Boys Sabre  7   H.  DE KRETSER   GUILDFORD   
14 Boys Sabre  8   N.  HOWES   DULWICH COLLEGE   
14 Boys Sabre  9   S.  MANORAJ   WHITGIFT   
14 Boys Sabre  10   S.  SANDEMAN   BISHOP CHALLONER   
14 Boys Sabre  11   D.  LEWIS-JAMES   WHITGIFT   
14 Boys Sabre  12   B.  MOFFATT   WHITGIFT   
  Boys Sabre    C.  BLAYLOCK Bye unclaimed  
16 Boys Sabre  1   P.  BOTLEY   MX FENCING  Qualified
16 Boys Sabre  2   C.  GELLETT   MX FENCING  Qualified
16 Boys Sabre  3   A.  OKOH   WHITGIFT  Qualified
16 Boys Sabre  3   A.  WILSON   U/A  Qualified
16 Boys Sabre  5   J.  ARULNESAN   WHITGIFT   
16 Boys Sabre  6   P.  MASON   BISHOP CHALLONER  
16 Boys Sabre    J.  WEBB  Camden Bye->Qualified
16 Boys Sabre    J.  GANDER-COMPTON  Invicta Bye->Qualified
18 Boys Sabre  1   N.  DOWSE   MX FENCING  Qualified
18 Boys Sabre  2   E.  KIM   MX FENCING  Qualified
18 Boys Sabre  3   S.  EDMUNDSON   MX FENCING  Qualified
18 Boys Sabre  3   G.  HOLDSWORTH   MX FENCING  Qualified
18 Boys Sabre  5   M.  COLLIE   MX FENCING   
18 Boys Sabre  6   J.  D'COSTA   WHITGIFT   
18 Boys Sabre  7   G.  DISHAUN   BISHOP CHALLONER   
18 Boys Sabre  8   V.  BORYSENKO   WHITGIFT   
18 Boys Sabre  9   J.  DERBYSHIRE   TONBRIDGE SCHOOL   
18 Boys Sabre  10   A.  COWAN   TONBRIDGE SCHOOL   
18 Boys Sabre  11   P.  AIDAN   DULWICH COLLEGE   
18 Boys Sabre  12   C.  JEANES   KINGSTON   
18 Boys Sabre  13   M.  HUANG   DULWICH COLLEGE   
18 Boys Sabre  14   H.  ANGERS   SUSSEX SCORPIONS  
18 Boys Sabre    K. SLANKARD  MX FENCING  Bye->Qualified
14 Girls Sabre  1   I.  TURNBULL   MX FENCING  Bye->Qualified
14 Girls Sabre  2   L.  GLADDISH   MX FENCING  Qualified
14 Girls Sabre  3   D.  HUTTON   MX FENCING  Qualified
14 Girls Sabre  3   J.  WOOFF   MX FENCING  Qualified
14 Girls Sabre  5   N.  FENTON   MX FENCING  Qualified
14 Girls Sabre  6   X.  MCDONALD   MX FENCING  Bye->Qualified
14 Girls Sabre  7   S.  WILSON   BISHOP CHALLONER   
14 Girls Sabre  8   M.  STEVENS   MX FENCING  Bye->Qualified
14 Girls Sabre  9   R.  TILLOTSON   BISHOP CHALLONER  
16 Girls Sabre  1   M.  BEDDOE   MX  Qualified
16 Girls Sabre  2   C.  CAMPBELL   BISHOP CHALLONER Qualified
  Girls Sabre    P. COOPER Bye unclaimed  
18 Girls Sabre 1  G. Cousins  BISHOP CHALLONER Qualified
18 Girls Sabre 2  E. Okworobu  BISHOP CHALLONER Qualified
18 Girls Sabre    G. Yates  CITY Bye->Qualified
Contact I deWhalley and Jon Milner with any queries